Ara 15

DUYURU- Katılımcı Seçimi

 Erasmus+ programının KA122-ADU Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında 2023 yılı içerisinde Tenerife/ İSPANYA’ da gerçekleştirilecek olan 5 günlük yapılandırılmış eğitim kursuna katılımcı seçilecektir.

Yetişkin Eğitimi alanında e-öğrenme platformu oluşturmak, cazip ve etkili e-içerikler üremek için gereken becerileri elde etmeyi veya mevcut becerilerini geliştirmeyi isteyen  derneğimiz bünyesinde yetişkinlere eğitim veren kişiler bu eğitim kursuna katılabilecektir.

Katılımcı olarak bu kursta yer almak isteyen eğitimciler 27 Şubat 2023 saat 17:00 ye kadar aşağıdaki belgeleri egitimvegenclik@gmail.com e-posta adresine yollamaları gerekmektedir.

Seçilen adaylara geri bildirim 20 Mart 2023 tarihine kadar belgeleri yolladıkları e-posta adresleri üzerinden olacaktır.

Yollanacak Belgeler:

  1. Europass CV (Bağlantıdaki bilgi ve dokümanlardan faydalanarak özgeçmişinizi kayıt olarak ve olmayarak çevrimiçi doldurabilirsiniz)
  2. Motivasyon Mektubu (Bu kursa neden siz katılmalısınız?) Word dokümanı olarak yollayınız.

May 04

Katılımcı Çağrısı!

Seminer “EYF Destekli Pilot Faaliyetlerde Kalite Geliştirme”

Pilot faaliyetlerde kalite gelişimini sağlamak için EYF (European Youth Foundation), mevcut ve potansiyel hibe alan kuruluşlara, yüksek kaliteli gençlik projeleri yürütme kapasitelerini artırmak, belirli bir bağlamda gençlerin ihtiyaçlarına cevap vermek, yenilikçi metodolojilerle ve çoğalma potansiyeli olan bir seminer düzenleyecektir. Seminer aynı zamanda katılımcılar ve EYF’nin gençlik örgütlerinin yerel olarak karşılaştığı zorluklar hakkında daha fazla bilgi edinmeleri ve kuruluşların projeler hakkında daha fazla bilgi paylaşmaları için bir fırsat olacaktır.

Seminerin temel amaçları şunlardır:

  1. Başarılı pilot faaliyetler yürütmek için gençlik örgütlerinin proje yönetimi becerilerini artırma.
  2. Kuruluşları, ihtiyaç değerlendirmesi, gençlik çalışmaları, yerel etki ve gençlerin projeye katılımı ile ilgili olarak proje müdahale mantığını daha da geliştirmeleri için destekleme.
  3. Gençlik örgütlerinin toplumsal cinsiyet eşitliği anlayışını ve yerel projelerdeki insan hakları yaklaşımlarını artırma.
  4. Yerel kuruluşların EYF ve Avrupa Konseyi’nin çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için alanlar yaratma.
  5. Katılımcılar arasında zorluklar, proje metodolojileri, inovasyon üzerine fikir alışverişi için bir alan sağlama.

Seminer, 17-20 Temmuz 2023 tarihlerinde Strazburg’daki Avrupa Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecektir (seyahat hariç).

Katılım sağlamak isteyen İngilizce dilinde kendini ifade edebilecek 18- 30 yaş arası gençler, detaylı bilgi, destek ve sorular için iletişim kanallarımız üzerinden 17 Mayıs 2023 tarihine kadar bize ulaşabilirler.

Nis 10

Looking for 2 More Partners for a KA210-ADU Project

For the coming Erasmus+ 4th October 2023 deadline we are going to submit a KA210-ADU Small Scale Partnership application namely “Lights, Camera, Education: Digitally Up-skilling Seniors by Creating Educative, Diverse and Inclusive Stop Motion Films”.

The aim of this project is to create inclusive and diverse stop motion film content that can be used in adult education. The project will bring together participants from different countries to work together on creating these films. By working together, participants will learn about different cultures, perspectives, and ways of storytelling.

For this application we are looking for two more partners which can meet the following conditions;

  • An NGO, SME, Adult Education Provider etc from any EU countries.
  • A Newcomer or Less Experienced organisation in KA210- ADU projects.
  • Mutual cooperation– The partner organisation should also include our organisation in its project application for the 4th October 2023 deadline.

If you are interested in working with us, please send your PIF to egitimvegenclik@gmail.com or to Mr Erkan AKAR akarerkan@gmail.com

The Concept Note is below.

KA210-ADU-ConceptNote-PurpleSnail

Mar 07

Projenizin İletişim Yolculuğu

Projenizin ve sonuçlarının geniş kitlelerce ulaşılabilir olmasını sağlamada size yol gösterecek bir doküman.

Projelerin ve sonuçlarının aktarılmasına yönelik adım adım rehber.

 

projenizin iletişim yolculuğu-NC0321418TRN

 

Şub 28

DUYURU- Çevrimiçi Eğitimler Verilecektir

Derneğimiz gönüllü eğitmenlerince 9, 10, 11, 12 ve mezun öğrencilere yönelik çevrimiçi Fizik, Türk Dili ve Edebiyatı ve Eğitim Koçluğu alanlarında depremzede öğrenciler öncelikli olmak üzere ücretsiz eğitimler verilecektir.

Bu eğitimlere katılmak isteyenlerin 20 Mart 2023 saat 12:00 ye kadar aşağıdaki formu doldurmaları gerekmektedir. Başvurular 27 Mart 2023 tarihine kadar sonuçlandırılacaktır.Şub 25

e-öğrenme ve e-öğrenme Platformları Hakkında Araştırma Yazısı

 

e-öğreneme ve e-öğrenme platformları hakkında bilgilendirici araştırma yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Şub 17

depART Proje Çıktıları

depART projemizin sonucunda ürettiğimiz çıktılara buradan ulaşabilirsiniz.

Şub 17

Erasmus+ KA1 Başvuruları

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2023 teklif çağrısı döneminde KA1 (Hareketlilik) projelerinin son başvuru tarihi 22 Mart 2023 Brüksel saati ile 12:00 dir.

Bu alanda proje teklifi sunmak isteyenler, hazırladığımız kılavuzdan faydalanabilirler.

Kas 20

e- öğrenme- Proje Logosu

 

Eğitimlerimizi uzaktan erişime açacağımız, zaman ve mekandan bağımsız kendi kendinize öğrenme süreçlerini gerçekleştirebileceğiniz e- öğrenme platformumuzun alt yapısını oluşturacağımız projemizin logosu hazırlanmıştır. KA122-ADU projemizin kimliği olacak, görünürlüğünü ve bilinirliğini arttıracak logo tüm ürün ve ortamlarda kullanılacaktır.

Ağu 20

KA122-ADU Projemiz Kabul Edilmiştir

2022 yılı Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Kısa Dönemli Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan 172 proje teklifinin değerlendirme süreci sonunda derneğimizin başvurusu Türkiye Ulusal Ajansınca hibe desteği almaya hak kazanan 18 projeden biri olmuştur.

“Re- and Up-Skilling Educators in order to Build Simple, Easy Reachable, Interactive, Attractive ELearning Platforms and Courses which Facilitate both Self-Paced and Peer-to-Peer Learning” adlı proje ile uzun süredir alt yapı ve içerik oluşturma çalışması yaptığımız e-öğrenme platformumuzun niteliğini, kullanışlılığını, popülerliğini ve erişebilirliliğini arttırmayı amaçlamaktayız.

Bu alanda önerisi olan, katkı sağlamak, beceri edinmek veya geliştirmek isteyen gönüllü eğitmenlerimizi iletişim kanallarımız üzerinden bizimle irtibata geçmeye çağırıyoruz.

Proje Sayfasına Git

Eski yazılar «